Świadomie wybieram

W czwartek, 22 lutego, przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w prezentacji projektu „Świadomie Wybieram” w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu.
Projekt dotyczy platformy, która ma pomóc uczniom szkół podstawowych w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Na platformie Świadomie Wybieram, uczniowie mogą znaleźć informacje dotyczące szkół, których nie uwzględniają rankingi, na przykład, jaka atmosfera panuje w danej szkole, nowoczesność prowadzenia zajęć czy dojazd do szkoły.
Nasi uczniowie najpierw wysłuchali prezentacji na temat działania platformy, a następnie wzięli udział w pracy w grupach, gdzie zastanawiali się, między innymi, nad sposobami wypromowania tej platformy wśród uczniów szkół podstawowych i korzyściami, jakie ta platforma może przynieść zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i szkół średnich.