PROCEDURA NA WYPADEK ZAGROŻENIA WYSTĄPIENIA KORONAWIRUSA SARS – CoV – 2 NA TERENIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 8 WE WROCŁAWIU

1. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu w przypadku zagrożenia wystąpienia na terenie placówki koronawirusa SARS – CoV – 2 informuje uczniów, rodziców/ opiekunów prawnych oraz pracowników placówki z wykorzystaniem:
  • strony internetowej placówki,
  • dziennika elektronicznego LIBRUS,
  • poczty elektronicznej,

oraz przez umieszczenie ogłoszenia w widocznych miejscach na terenie placówki.

1. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów rodziców/opiekunów prawnych dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu zobowiązuje nauczycieli pełniących funkcję wychowawcy klasy do rozmowy z uczniami na temat podstawowych zasad higieny w tym częstego mycia rąk
    z użyciem ciepłej wody i mydła  oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  2. Wszyscy nauczyciele są zobowiązani do regularnego przypominania uczniom podstawowych zasad higieny.
  3. Wszyscy pracownicy zatrudnieni w Zespole Szkół nr 8 we Wrocławiu są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad higieny w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  4. Uczniowie z podwyższoną temperaturą, katarem, kaszlem oraz innymi objawami chorobowymi powinny być zbadani przez lekarza i do czasu pełnego powrotu do zdrowia zostać w domu.
  5. W przypadkach przysłania do szkoły ucznia z opisanymi objawami pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni szkoły mają prawo wezwać rodziców, żeby odebrali ucznia z placówki.
  6. Wychowawca ucznia powracającego do placówki po chorobie, w uzasadnionych przypadkach może zwrócić się do rodziców o przedstawienie zaświadczenia od lekarza potwierdzające, że uczeń jest
  7. Nauczyciele oraz pracownicy z podwyższoną temperaturą, katarem, kaszlem oraz innymi objawami chorobowymi powinni być zbadani przez lekarza i do czasu pełnego powrotu do zdrowia zostać w domu, korzystając ze zwolnienia lekarskiego.
  8. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu w czasie zagrożenia wystąpienia na terenie placówki koronawirusa SARS – CoV – 2 zawiesza organizację:
  • wyjść na terenie miasta,
  • wycieczek wyjazdowych poza miasto oraz poza granice kraju,
  • imprez na terenie placówki w tym zawodów sportowych.
  1. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu w czasie zagrożenia wystąpienia na terenie placówki koronawirusa SARS-CoV-2 nie wyraża zgody na wyjazdy służbowe pracowników poza granice kraju.
  2. W przypadku zaobserwowania u uczniów lub osób dorosłych, które przebywały na terenach, gdzie stwierdzono występowanie KORONAWIRUSA SARS-CoV-2 objawów takich jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem dyrektor lub inna wskazana przez niego osoba:
  • bezzwłocznie, telefonicznie powiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną,
  • zgłasza przypadek bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
  1. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu stosuje się do zaleceń wydawanych przez władze lokalne i państwowe oraz instytucje lokalne, instytucje państwowe w tym sanitarno – epidemiologiczne.
  2. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dzieci oraz pracowników zastrzega sobie prawo do zamknięcia placówki w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.
  3. Dyrektor Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu informuje uczniów, rodziców/opiekunów prawnych oraz pracowników placówki o ustąpieniu zagrożenia wystąpienia na terenie placówki koronawirusa SARS–CoV–2
    z wykorzystaniem:
  • strony internetowej placówki,
  • dziennika elektronicznego LIBRUS,
  • poczty elektronicznej,

oraz przez umieszczenie ogłoszenia w widocznych miejscach na terenie placówki.

1. „Procedura na wypadek zagrożenia wystąpienia na terenie placówki koronawirusa SARS – CoV – 2” wchodzi w życie z dniem podpisania.