Juvenes Translatores

21 listopada, biegli w językach obcych uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w corocznie organizowanym przez Komisję Europejską konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores. Młodzi tłumacze z rocznika 2002 przekładali z języków europejskich nauczanych w naszej szkole na język polski: Szymon Kruszyna (2e) tłumaczył tekst z j. francuskiego, teksty z j.angielskiego przekładały Lidia Sobecka (2d) i Natalia Sikorska-Mark (2e), natomiast Patryk Gawłowski (2d) i Maciej Kaliciński (2e) pracowali z tekstami w j. niemieckim. Sztuka przekładu polega na doskonałej znajomości j.obcego oraz na  sprawnym użyciu języka docelowego w tym przypadku j. polskiego. Mamy nadzieję, że tegoroczne prace naszych reprezentantów zostaną docenione przez profesjonalnych tłumaczy z Komisji Europejskiej.