Dzień Kreatywności – #PoznajmySię

W kalendarzu ważnych wydarzeń i uroczystości ZS8 istotne miejsce zajmuje Szkolny Dzień Kreatywności. Podczas tej kolorowej, zaskakującej i pełnej rywalizacji imprezy uczniowie przygotowują „wyzwanie klasowe” – przedstawienie z określonym motywem przewodnim, własnoręcznie wykonanymi kostiumami (ze ściśle określonych materiałów) i prezentują je na forum szkoły. Prócz tego walczą w konkurencji „działanie na zawołanie”, gdzie w krótkim czasie i przy użyciu kilku zaledwie przedmiotów mają skonstruować wieżę, most czy pojazd o określonych cechach. Liczy się nie tylko końcowy efekt, ale także umiejętność pracy w zespole.

Po skrupulatnym przeliczeniu punktów ostatnimi zwycięzcą turnieju była klasa 2d, ale co roku najważniejsze na podium są: kreatywność, współpraca i dobra zabawa!

Już zaklepujemy termin na kolejny rok szkolny, a tak było w kwietniu 2018 i listopadzie 2019 roku.

« z 2 »