Sprzęt od Rady Rodziców

Szanowni Rodzice,

Zgodnie z preliminarzem wydatków na r.szk. 2020/2021 ze środków Rady Rodziców doposażono szkolne pracownie komputerowe. Zakupione urządzenia to:

• hEX PoE 5-portowe gigabitowe routery kablowe z technologią PoE firmy MikroTik – 5 szt.

Urządzenia te pozwalają konfigurować złożone przewodowe  sieci komputerowe oraz dołączać bezpośrednio urządzenia typu kamery internetowe, telefony VoIP czy inne urządzenia bezpośrednio zasilane z sieci internetowej.

• Switch (Przełączniki) TP-Link TL-SG2008  Smart JetStream firmy TP-Link – 10 szt.

Te urządzenia pozwalają budować skalowalne sieci komputerowe przewodowe oraz wi-fi z bardzo rozbudowanym zarządzaniem siecią opartym o rozwiązania “cloud” oraz monitoringiem ruchu sieciowego.

Połączenie tych urządzeń pozwoli uczniom poznać tajniki budowania oraz zarządzania sieciami komputerowymi oraz urządzeniami dołączonymi do tych sieci w oparciu o najnowsze technologie oraz standardy sieciowe.

Mamy nadzieję, że uczniowie z satysfakcją będą wykorzystywać sprzęt do rozwijania swoich kompetencji.

Prezydium Rady Rodziców ZS nr 8