Wyjazd koła dyskusyjnego

W dniach 4-8 czerwca grupa uczniów należących do Koła Dyskusyjnego działającego w naszej szkole poleciała do Rzymu, by zobaczyć najważniejsze zabytki architektury klasycznej, lepiej poznać tamtejszą kulturę i sztukę, a także odwiedzić Watykan – stolicę Państwa kościelnego. W planie nie zabrakło czasu na przepyszne włoskie jedzenie, wieczorne spacery urokliwymi uliczkami wiecznego miasta, zrobienie  zdjęć, czy zakup pamiątek. Udało się zwiedzić mało dostępne miejsca takie jak wykopaliska znajdujące się pod Bazyliką św Piotra – grób apostoła, Palazzo Tribunale w ogrodach watykańskich i skarbiec bazyliki. Oczywistością była wizyta w Muzeum Watykańskim, Koloseum, przy Fontannie Di Trevi oraz na Schodach Hiszpańskich. Uczestniczyliśmy też w audiencji generalnej z Ojcem świętym Franciszkiem.