Wycieczka do krajów Beneluxu

W poniedziałek 25 maja nasi uczniowie, z klas: 3a, 3c, 4bt,  wyruszyli na wycieczkę do krajów Beneluksu. Podróż była długa, ale gdy dotarli do Luksemburga, piękne widoki wynagrodziły trud niewyspania. Trafiła się niemal letnia pogoda, więc pod koniec dnia większość osób była mocno muśnięta słońcem.

Tego samego dnia uczniowie dotarli do Brukseli w Belgii i podczas drogi na kolację mogli poczuć klimat miejskich deptaków. Następnego dnia od rana zwiedzali Parlament Europejski, Katedrę Świętego Michała oraz wiele innych ciekawych miejsc. W wolnym czasie mieli okazję spróbować belgijskich rarytasów, takich jak słynne frytki i gofry.

Kolejny dzień oznaczał kolejną stolicę – Amsterdam. Rijksmuseum, rejs po kanałach oraz malownicze uliczki zrobiły ogromne wrażenie i z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.